GELENEĞİMİZ DEVAM EDİYOR

Kocaman kocaman açılan gözleri ilk kez duyduğu sesin şaşkınlığını ifade etmekte zorlanıyordu sanki… Annesi bir şeyler söylüyor o da ne olduğunu anlamasa bile duyuyordu artık…

Yıllardır yaşanan bu sevinç tablosuna her yıl bir yenisi daha ekleniyor. EMÖV Eğitim, Sağlık ve Yardım Vakfı başlattığı “Türkiye’de İşitmeyen Çocuk Kalmasın” kampanyasını 2007’de daha da genişletti ve “Türkiye’de İşitmeyen Kalmasın” şekline dönüştürdü.  Yalnızca çocukları değil, 7’den 77’ye herkesi kampanyaya dahil etti.

EMÖV Vakfının uzman kadrosu ve gönüllüleri tarafından yurdun dört bir yanında önce işitme taramaları yapılır, sonra işitme problemi olanlar arasından sosyal güvencesi bulunmayan kişiler seçilir._DSC2457
Sosyal güvencesi olmayan ihtıyaç sahibi insanlarımıza yıllardır binlerce işitme cihazı armağan etmenin gururunu yaşayan EMÖV Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Emin Örnek “Türkiye’de duymayan kimse kalmayana dek bu etkinliğimiz sürecek” diyor.

filizakın

Filiz Akın

Vakfımızın Onursal Başkanı Filiz Akın işitme sorunu olanların halinden çok iyi anladığını çünkü kendisinin de zaman zaman bu sorunu yaşadığını belirtiyor.

Filiz Akın yaşadıklarını “Kendimi bazen su altında yaşıyormuş gibi hissediyorum, o zaman hemen işitme cihazımı takıyorum ve yeniden su yüzene çıkmış gibi rahatlıyorum” diyerek dile getiriyor.

wp6ecfba46_05

Özgün

EMÖV ile tanışmamız yıllar öncesine dayanıyor. Sevgili Filiz Akın’ın yüzü olduğu bu projeyi duyar duymaz beni çok heyecanlandırmıştı. Binlerce insanımıza duyma imkanı veren EMÖV Vakfı’nın anlamı ve önemi şüphesiz ki işi dinlemek ve dinletmek üzerine kurulu olan benim için çok farklıydı. Bir şarkıyla başlayan bu yolculuk zaman içerisinde bambaşka bir hal aldı benim için. İnsanların hayatlarındaki ilk sesi duydukları o müthiş andaki gözlerinde beliren o pırıltı benim de hayatıma ışık oldu. Sadece ekonomik sebeplerden dolayı duyamayan insanlara duyma imkanı veren EMÖV’ e sonsuz teşekkürler.Ömür boyu beraber olmak dileği ile….

wpd0bbef22_05

Nükhet Duru

Geçtiğimiz yayın döneminde sunduğum “Duru Muhabbetler” programına katılan bütün sanatçılara EMÖV Vakfı’nın şans bileziklerini armağan ederek vakfa destek vermeye çalıştım. Sosyal sorumluluk projelerinin içinde yer almayı bir sanatçı olarak kendime görev biliyorum. EMÖV Vakfı’nın çalışmalarındaki ciddiyete çok inandığım ve çevremde işitme engelli bazı insanların yaşadığı zorlukları gördüğüm için bu vakfa destek vermek istedim.

wpe13bf230

Yasemin Hadivent

Özellikle çocuklara işitme cihazı takılırken yanlarında bulunmak ve onların ses ile tanışmalarına tanık olmak bende bambaşka duygular yaratıyor. Onların ilk kez annelerinin seslerini duydukları zaman verdikleri tepkiler beni hep ağlatıyor.” EMÖV’e Teşekkürler…

wp0ba86fdc_05

Ayşe Egesoy

EMÖV Vakfı gibi ciddi bir vakıfın çalışmalarına destek olmak bana gurur veriyor. Vakfın bileziğini de her zaman kolumda gururla taşıyorum. Ben bütün sanatçı dostlarıma da böyle önemli sosyal sorumluluk projelerinde yer almalarını öneriyorum.

wp09897fa6

 

Ekrem Bora

Ben de zaman zaman işitme cihazı kullanıyorum. Bu nedenle duyamayan insanların sıkıntısını çok iyi anlıyorum. Cihazı kulaklarına takılıp da sesleri ilk duyduklarındaki o sevinci kalbimin derinliklerinde hissediyorum sanki. Onlara destek vermek bana gurur veriyor. EMÖV’e çalışmalarından dolayı sonsuz teşekkürler.

wpfeb2bf95_05

 

İnci Türkay

Bir sanatçı olarak sosyal sorumluluk projesi içinde olmak beni çok mutlu ediyor. Özellikle çocuklar konusunda çok hassas olduğum için onlara işitme cihazı takılırken kendime zor hakim oluyorum. Onların sevinçleri bana inanılmaz bir mutluluk veriyor. İnsanlarımızın sessiz dünyalarına ses getüren EMÖV’e başarılarının devamını diliyorum…

wp2f5b58fc

 

Popstar Mehtap

Eğer EMÖV Vakfı bana destek olmasaydı ben belki de katıldığım Popstar Yarışması’nı kazanamazdım. Çünkü işitme ile ilgili problemim vardı ve ben şekil olarak kulaklıklar büyük olduğu için kullanmak istemiyordum. Ama vakıf bana son teknoloji ile hazırlanan küçücük bir kulaklık armağan etti ve ben şarkılarımı duyarak söylemeye başladım. Tabii bu da beni başarıya götürdü. Ondan sonra da vakfın destekçileri arasına katıldım. Çalışmaları gördükçe de hem vakıfdan hem de destek verdiğim için kendimle gurur duymaya başladım.